ניתוח מחיצת אף הוא ניתוח נפוץ אשר מתבצע כאשר המחיצה עקומה או סוטה, וכתוצאה מכך נוצר קושי נשימתי. במדריך זה נציג את כל הפרטים אודות הניתוח – כך שתוכלו לבדוק האם אתם מועמדים רלוונטים.

ניתוח מחיצת אף – מהו?

סובלים מבעיות נשימה? ובכן, יש פתרון בדמות ניתוח מחיצת אף. כאשר אנו חשים שקשה לנו לנשום דרך האף, נדרש לבצע בדיקה אצל רופא אף אוזן גרון לצורך בדיקה של חסימת האוויר. הסיבה השכיחה ביותר לצורך חסימת אוויר היא בשל מחיצת האף. בין הנחיריים מפרידה רקמה אשר הבסיס שלה הוא סחוס. לעיתים, קושי בנשימה מתרחש כתוצאה מסטייה של מחיצת האף אשר אמורה לאפשר מעבר אוויר מלא. הסטייה יכולה להיות לאחד הצדדים, כאשר הסיבות המרכזיות לסטייה היא מולדת או כתוצאה מטראומה אשר נגרמה לאזור. מעבר לבעיות נשימה, מדובר ברקמה רגישה ולכן זה עלול להפריע לשגרת החיים באופן ממשי.

מהם התסמינים הבולטים של מחיצה עקומה?

אם אתם סובלים מבעיות נשימה, דלקת בסינוסיטיס אשר הולכת וחוזרת, דימומים מאזור האף, הפרעות שינה משמעותיות, נחירות, חוש ריח מופחת, נשימה רק דרך הפה כמו גם צינון מתמשך חשוב מאוד לפנות לרופא אף אוזן גרון לצורך בדיקה. מחיצה עקומה ניתן לראות גם באופן עצמאי, ולכן אם אתם סובלים מבעיות נשימה חשוב להבין כי מדובר בניתוח אשר יכול לסייע לכם באופן משמעותי הן לצורך נשימה נכונה והן לצורך פתיחה של דרכי האוויר. מדובר בניתוח בטוח שכמעט ואין לו תופעות לוואי, ולכן הוא מתאים בעבור מבוגרים. בגילאים צעירים רופאים אינם ממליצים לבצע את הניתוח בשל המשך תהליך הצמיחה והגדילה. עם זאת, ישנם מקרים בהם גם ילדים יכולים לעבור את הניתוח, בשל מחיצה עקומה אשר גורמת לאי ספיקת אוויר מספקת.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח מחיצת אף מתבצע לאחר בדיקת רופא וצילום של האזור. מדובר בניתוח אשר מתבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה כללית, בבית חולים ותחת פיקוח רפואי של הרופא המטפל, אחיות ומרדים במידה ואכן הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה. לרוב, מדובר בניתוח קצר המתבצע באמצעות עיצוב מחדש של מחיצת האף, כאשר בלא מעט פעמיים ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח פלסטי של האף. במהלך הניתוח מוציאים את המקטע הסוטה, באופן אשר מאפשר מעבר אוויר נכון ותקין. את ההקלה ניתן להרגיש כבר לאחר הניתוח, אולם יש לקחת בחשבון כי נדרש זמן התאוששות וכן ביצוע בדיקות סדירות אצל הרופא המטפל לצורך בחינת תוצאות הטיפול לשביעות רצונו המלאה, כמו גם שביעות רצונכם והתחושה האישית.

מהו זמן ההתאוששות מניתוח מחיצת אף?

זמן ההתאוששות מהניתוח משתנה בין מטופל אחד למשהו, והוא תלוי במספר גורמים. במידה והניתוח בוצע בהרדמה מלאה תידרשו להישאר בהשגחה למשך יום או יומיים בבית החולים, כמו גם תקבלו משככי כאבים. במידה והניתוח היה משולב עם ניתוח פלסטי, האזור יקובע ותצטרכו להגיע לביקורת לאחר כשבוע אצל הרופא לצורך הסרת הסד. לרוב, האזור יהיה אדום ואפילו סגלגל, תופעות לוואי מוכרות. לא מעט מטופלים מדווחים כל כאבי ראש וסחרחורת, ועל כן מומלץ לנוח לאחר הניתוח ולוודא כי האזור נקי ומחוטא בכל עת. אי הנוחות העיקרית כתוצאה מהניתוח היא טמפונים אשר מכניסים לאף בכדי למנוע דימום, ולכן ייתכן קושי לנשום. עם זאת, כיום ניתן לקבל טמפונים אשר נספגים לבד ולכן תוך זמן קצר ניתן לקבל שיפור משמעותי בנשימה ובהתאם לכך גם באיכות החיים. על כן, מדובר בניתוח אפקטיבי, יעיל ומתאים בעבור כל אדם אובחן עם מחיצה עקומה.

 

    השינוי שלך מתחיל כאן!

    אתם מוזמנים להתקשר 2345* או להשאיר פרטים ואנחנו כבר נדאג לשאר