שריפת שומן היא חלומם של רבים, מצב אידיאלי שבו יצליחו להיפטר משומן מיותר בגופם ולהגיע למראה מחוטב ומושלם, ממש כמו של הדוגמניות והדוגמנים הכי שווים. עם זאת, מעטים יודעים כיצד להשיג את הפנטזיה ולהגיע למצב של שריפת שומן. כדאי לדעת שאכן, לא קל להשיג זאת, אך זה בהחלט אפשרי כאשר עושים זאת נכון ובליווי טיפולים מתאימים אצל גורמים מוסמכים לכך.

האם יש כזה דבר "שריפת שומן"?

התהליך שאנו מכנים בשם העממי "שריפת שומן" הוא תהליך מטאבולי מורכב, שבו מפורקת רקמת השומן בגופנו, המורכבת מתאי שומן שבהם נמצאות חומצות השומן שהצלחנו לפרק מן המזון שצרכנו. מדוע זה קורה? משום ששרירי גופנו (וגם מוחנו) זקוקים לאנרגיה כדי שיוכלו לפעול. האנרגיה שלהם מגיעה מן החומרים התזונתיים שאנו צורכים, ביניהם גם שומן.

למעשה, גופנו חכם מאד ותמיד מכין את עצמו לשעת צרה. הוא מעדיף להשתמש בחומרים אחרים כדי להשיג אנרגיה, ומאחסן כל שומן שאינו זקוק לו לאנרגיה מיידית בתאי השומן, לצריכה עתידית. רקמת שומן דקה טובה לגופנו, והגוף שלנו נעזר בה כדי לשמור בה על מרכיבים חיוניים לו כמו ויטמינים ומינרלים ומייצר בה הורמונים חשובים. אך אם אנו צורכים יותר מזון מכפי שאנו זקוקים לו, השומן מצטבר ברקמת השומן בגוף ואנו למעשה משמינים.

כאשר צריכת האנרגיה שלנו מתגברת, למשל בזמן אימון גופני, גופנו ינסה ראשית למלא את צרכי האנרגיה שלנו מן המזון הזמין לו. אם מרכיבים אלו מתכלים ואנו עדיין זקוקים לאנרגיה נוספת, גופנו מתחיל לשלוף את השומן השמור בתאי השומן שלנו, ולמעשה לפרק את רקמת השומן. בתהליך הפירוק משתחררת אנרגיה, וחומרים כמו פחמן דו-חמצני ומים. את הפחמן הדו-חמצני אנו פשוט נושמים החוצה, ואת המים אנו מפרישים בזיעה ובצרכינו.

אז מדוע קוראים לתהליך "שריפה"? כנראה משום שהאנרגיה המשתחררת היא אנרגיית חום, המומרת בהמשך לאנרגיית תנועה המאפשרת לשרירים שלנו לפעול.

שרירים צורכים המון אנרגיה, גם כאשר אינם נמצאים בפעילות, ואפילו כאשר אנו ישנים. ככל שנצליח להגדיל את אחוז השרירים בגופנו, כך צריכת האנרגיה שלנו תגבר, ויואץ התהליך של שריפת שומן בגוף. הוא יישאר ברמה גבוהה יותר גם בזמן שינה או מנוחה.

כיצד מתניעים תהליך שריפת שומן

מומחי תזונה, פיזיולוגיה וספורט חקרו במשך עשרות שנים כיצד ומדוע מתחיל גוף האדם בתהליך שריפת שומן, וכולם הגיעו למסקנה כי הדבר תלוי בכמות האנרגיה הזמינה לגוף יחסית לכמות האנרגיה לה הוא זקוק. ככל שנפחית זמינות של פחמימות, שאותן קל לגוף לפרק מייד לאנרגיה, ונספק לו הזדמנויות לצרוך אנרגיה רבה יותר, כך יתקרב הרגע שבו נוכל לאלץ את הגוף לפרק שומן כדי להשיג את האנרגיה החסרה לו.

איך עושים זאת? על ידי תזונה זהירה ומוקפדת, מאוזנת ובריאה, במקביל להגברת הפעילות הגופנית לצריכת אנרגיה גבוהה יותר ובניית מסת שריר שתמשיך לצרוך אנרגיה ולגרום לגוף להמשיך תהליך שריפת שומן גם לאחר הפעילות, בזמן מנוחה ושינה. פעילות זו יש לבצע תחת פיקוח ובסיוע אנשי מקצוע כדי להגיע לתוצאות המיטביות ולא לגרום לפציעות או פגיעה בגוף.

למרבה הצער, זהו תהליך ארוך המצריך סבלנות, מאמץ וזמן רבים. למרבה השמחה, בשנים האחרונות קיים פתרון טיפולי המאיץ מאד את תהליך בניית מסת השריר – טיפול ה-EM SCULPT.

מהו טיפול EM SCULPT ואיך הוא קשור לתהליך שריפת שומן?

הטיפול מבוסס על מכשיר מתקדם, המצאה טכנולוגית מדהימה העושה שימוש בגלים אלקטרומגנטיים אינטנסיביים כדי לגרום להתכווצויות תכופות ועוצמתיות במיוחד של השרירים, הרבה מעבר למה שאנו מסוגלים לו בכל פעילות גופנית שהיא. התוצאה היא "סופר אימון" שממקסם את פוטנציאל הגוף לבנות שרירים והגיע למצב של תהליך שריפת שומן יעיל ומהיר גם במנוחה.

 

    השינוי שלך מתחיל כאן!

    אתם מוזמנים להתקשר 2345* או להשאיר פרטים ואנחנו כבר נדאג לשאר