מה מתאים יותר, נכון יותר, יעיל יותר? טיפולים אסתטיים לגבר עם הזרקות בוטוקס או הזרקת חומצה היאלורונית? מבולבלים? לשם כך פנינו לד"ר אסי דרור, ממחלקת האסתטיקה הרפואית במרפאות VIV כדי שתעשה לנו סדר.

מהו הבוטוקס?

בוטולינום טוקסין הוא חלבון שמופק מחיידק ותפקידו להחליש את השריר שאליו הוא מוזרק. הוא גורם להרפיית שרירים, מונע התכווצות השריר ובכך מחליש את שרירי ההבעה ועוזר להעלים ולטשטש קמטים, קמטוטים, וקמטי הבעה.

האזור הנפוץ ביותר ל הזרקת הבוטוקס הוא בעיקר בשליש העליון של הפנים ופעולתו היא לצמצם ולעדן קמטי הבעה. בוטוקס מזריקים במצח, בצידי העיניים ובין הגבות.

ומהי חומצה היאלורונית?

"זהו חומר הקיים אצלינו בגוף בעיקר בגלגל העין, בראות, במפרקים, בסחוסים ובשסתומי הלב, כאשר 50% ממנו נמצא בעור", מסבירה ד"ר דרור, "לכן הגוף מזהה אותו כחומר מוכר ואינו דוחה אותו". חומצה היאלורונית מיוצרת בתנאי מעבדה, וקיימים סוגים רבים הנבדלים אחד מהשני. איכותם משפיעה על טווח פעולתם. חומרים פחות איכותיים יספגו מהר ואפקט ההזרקה יעלם בטווח קצר יותר, והפוך. במרכז רפואי בה היא עובדת משתמשים בחומר מילוי הנקרא Juviderm  של חברת Alergan – חברת תרופות בינלאומית, השפעת החומר הינה לאורך זמן ארוך יותר משמעותית מכל החומרים המקבילים בתחום.

לכן, מוסיפה ד"ר דרור, כדאי לעבור את הטיפולים האסתטיים במרפאות עם רופאים מומחים לאסתטיקה רפואית ועם החומרים הטובים ביותר כדוגמת ג'ובידרם, אשר עבר אישורי FDA, מחקרים רבים, אישורי משרד הבריאות הישראלי, תקנים ועוד.

מהי המטרת השימוש של כל אחד מחומרים אלו בתחום טיפולי האסתטיקה?

"את שני החומרים מזריקים", מסבירה ד"ר דרור, "חומצה היאלורונית נועדה למלא קמטים ולהשיב נפחים שאבדו בשל תהליך הזדקנות והשפעה סביבתית, לספוח לחות ולשפר את מרקם העור. בעזרת החומצה ההיאלורונית ניתן לפסל כל אזור בפנים כמו עצמות לחיים, אף, קו לסת, שפתיים וסנטר.

מה גברים רוצים?

בדיוק כמו הנשים, גם גברים רוצים להיראות טוב, צעירים ורעננים בכל גיל ובכל מצב. רוב הגברים מתעניינים בריענון המראה והשבת נפחים. חידוד קווי לסת, מילוי הסנטר והפיכתו למרובע ומסוקס, מילוי שקעים מתחת לעינים ויצירת פרופורציות חדשות ונכונות לפנים, צעירות וטבעיות, תוך שמירה על קוד היופי הגברי.

האם יש הבדל בין הזרקת חומצה היאלורונית אצל נשים לעומת אצל גברים?

ההבדל הוא בכמויות המוזרקות ובעיצוב. מרקם וסוג העור הגברי שונה מזה של הנשים בחוזק ובעובי מסת השריר. לכן לגברים תוזרק כמות גדולה מזו המוזרקת לנשים. בתחום העיצוב הקווים העיצוביים הנחשקים אצל הנשים מעוגלים ועדינים יותר לעומת העיצוב אצל הגברים עם קוים חדים, זוויתיים  ומסוקסים, תוך שמירה על קוד היופי הגברי, עוצמתי ולא מושלם.

בעזרת הזרקות החומצה ניתן לפסל ולהשיג פרופורציות חדשות. בהזרקות בוטוקס ניתן לשמור על סימנים גבריים כמו חריטות במצח או קמטי אופי, למראה טבעי ומזמין.

אחרי הזרקות עשויה להופיע אדמומיות שתעלם תוך 24-48 שעות. אין תופעות לוואי. אין זמן החלמה ותוצאות סופיות יראו אחרי 5-10 ימים.

הזרקות לריענון המראה, בין אם בבוטוקס מדובר או דווקא הזרקת חומצה היאלורונית, הם הפתרון המהיר והיעיל ביותר בתחום טיפולי האסתטיקה. הם מזמן הפכו לסמל סטטוס ולעובדה שאפשר להשוויץ בה.

 

    השינוי שלך מתחיל כאן!

    אתם מוזמנים להתקשר 2345* או להשאיר פרטים ואנחנו כבר נדאג לשאר