הזרקת בוטוקס הפכה להליך פופולרי ביותר בעשור האחרון, ומסייעת לנשים להרגיש טוב עם המראה שלהן גם בגילאים מאוחרים יותר, תוך שמירה על ארשת פנים חייכנית, חלקה וצעירה. אך מדי פעם עולים וצצים בחדשות סיפורי "זוועה" על טיפולים שלא עלו יפה והסתבכו. כיצד ניתן למנוע זאת?

 

הזרקת בוטוקס היא הליך בטוח ושגרתי במרפאות אסתטיקה בארץ ובעולם. כאשר היא מבוצעת על ידי רופאים מומחים בעלי ניסיון שהוכשרו לכך, ובמרפאות מסודרות, סטריליות ומתקדמות, אין סיבה לחשוש. אמנם הרעיון של הזרקת חומר רעלן כבוטולינום לקמטי הפנים אולי נשמע מפחיד, אך המציאות היא שמדובר על הליך בטוח שאחוז ההצלחה שלו גבוה מאד ואחוזי הסיכון בו זעירים. היום הפעולה מקובלת מאד גם חברתית ואינה זוכה לסטיגמות שהיו כרוכות בה בעבר. להיפך – אישה נאה ומטופחת המודה בפה מלא שהיא נעזרת בטיפולי הזרקת בוטוקס זוכה דווקא לשבחים על האומץ והמראה היפה, ועל רצונה להישאר מושכת גם אחרי גילאי ה-20+.

 

סיבוכים ניתנים למניעה מראש

אז מדוע בכל זאת אנו שומעים לעיתים על סיבוכים בתקשורת? מכיוון שכמו בכל הליך רפואי, גם כאן יש להקפיד על כללי זהירות ובטיחות ולבדוק היטב לפני שקופצים למים. מה כדאי לבדוק?

ראשית, לא ניתן לבצע את הטיפול בכל מצב ולכל אחת. אם למשל את נמצאת בהריון או שאת מניקה, הרי שאינך יכולה לקבל אישור לטיפול. ישנם המקפידים גם לקבל אישור מרופא מטפל אם את מתכננת הריון קרוב כדי שלא תיגרם כל פגיעה לעובר שבדרך. אם אדם כלשהו מציע לבצע בך בכל זאת טיפול בוטוקס באחד מן המצבים הנ"ל, הרי שמדובר בשרלטן שלא מומלץ לסמוך עליו. המתיני בסבלנות עד לתום תקופת ההריון וההנקה כדי לבצע את הזרקת הבוטוקס כדי למנוע כל סיבוך אפשרי, ואל תסתכני.

שנית, מצב עורך צריך להיבדק היטב לפני הטיפול. אין אפשרות לטפל בקמטים עמוקים מדי או בדלדול של העור על ידי בוטוקס, ויש לשקול טיפולים אסתטיים אחרים במקרים אלו. אם באזור ההזרקה המיועד נמצאים פצעים, כתמי לידה או נגעים אחרים, גם אז אין אפשרות להזריק בוטוקס בבטחה למקום. רופא אחראי לא יבצע הזרקות במקרים אלו, וכך תוכלי להבחין בין מטפל מוסמך לשרלטן, המוכן להזריק לכל אחת, בכל מצב של העור לשם תמורה כספית.

 

מצבים רפואיים המונעים אפשרות לטיפול הזרקת בוטוקס

קיימות אלרגיות העלולות למנוע את האפשרות לעבור טיפולי הזרקת בוטוקס. שוחחי עם הרופא המטפל לפני ביצוע הטיפול וספרי לו על אלרגיות מהן את סובלת. ניתן לבצע מראש בדיקת אלרגיה לחומר ההזרקה כדי למנוע סבל ומפח נפש בהמשך.

בנוסף, מחלות כרוניות מסויימות, ליקויים במערכת העצבים או בשרירים ומצבים רפואיים נוספים עלולים להוות גורם סיכון שיגרום לסיבוך בלתי רצוי עקב הטיפול. לעיתים ניתן להתגבר על בעייה מקומית, כאשר רופא מנוסה יכול לבחור הזרקה במקום ספציפי שאינו סובל מבעייה כלשהי, אך במקרים אחרים יש לזנוח את רעיון הטיפול בבוטוקס ולנסות אפשרויות אחרות.

 

כמעט כל הסיבוכים הם זמניים וחולפים

גם אם נקטת במשנה זהירות ופעלת על פי כל הכללים ובכל זאת את חווה סימפטום כלשהו עקב הטיפול, הבשורות הטובות הן שכמעט כל תופעות הלוואי עקב טיפולי בוטוקס חולפים עם התפזרות החומר ויציאתו מן הגוף. תופעות מסויימות שאפשריות לאחר הטיפול, כגון חולשה או כאב ראש, אינן מסוכנות וחולפות מעצמן בדרך כלל תוך זמן קצר. למעשה, ניתן לחזור לפעילות רגילה באופן מיידי לאחר הטיפול, ולהימנע רק מפעילות גופנית אינטנסיבית ביומיים שלאחריו.

    השינוי שלך מתחיל כאן!

    אתם מוזמנים להתקשר 2345* או להשאיר פרטים ואנחנו כבר נדאג לשאר